Projekt „European Christmas Tree Decoration Exchange“

Autor: Administrator , 17. 12. 2021.

Područna škola Cerovac Vukmanićki sudjelovala je tijekom studenog i prosinca 2021. u projektu „European Christmas Tree Decoration Exchange“ kao odgovor na ponudu centra Europe Direct Karlovac koji se bavi informiranjem o Europi i približavanjem raznih europskih tema građanima.

To je projekt kulturne razmjene između osnovnoškolskih ustanova različitih europskih zemalja. Unutar projektom dodijeljene skupine za razmjenu nalazi se 30 ustanova čiji je zadatak izraditi božićne ukrase i kroz njih i prezentacijski rad predstaviti ostalima božićnu tradiciju i običaje zavičaja, svoju školu, a time i djelić svoje domovine. Svaka zemlja iz skupine šalje božićni ukras i prezentaciju na adresu ostalih 29 članica. U našem slučaju to su bile škole iz 13 zemalja: Austrije, Češke, Francuske, Grčke, Mađarske, Italije, Litve, Poljske, Portugala, Rumunjske, Španjolske, Švedske i Velike Britanije.

Naš božićni ukras ove je godine posvećen pčelarstvu, a svakako namjeravamo sudjelovati u projektu i u budućnosti. U prosincu smo nestrpljivo iščekivali ukrase koji će nam stići iz drugih zemalja, ali najviše nam se urezao u pamćenje onaj prvi koji je stigao, a to je bila ribica od perlica iz Češke. Naše smo božićno drvce u holu škole okitili veselim i maštovitim ukrasima u svim bojama i veličinama pa se zaista ima što razgledati, a svojim razigranim ruhom najbolje odgovara upravo djeci. Sretan i veseo Božić svima!

učiteljica, Ana Prepolec Padežanin