Obilježavanje prvog dana škole

Autor: Administrator , 6. 9. 2021.

Neuobičajeno, ali s ništa manje znatiželje i nestrpljenja započela je nova nastavna godina. Iako u nešto drukčijim uvjetima nego što smo do sad navikli, veselje i radost nisu sakrivali ni učenici, njihovi roditelji kao ni učitelji.

Škola Turanj ove godine ima 410 učenika raspoređenih u 25 razreda od čega su dva prva razreda s ukupno 42 učenika. Prvašići su u grupama, uz pratnju jednog roditelja dolazili u predvorje škole gdje su im riječi dobrodošlice uputile njihove učiteljice i ravnateljica. Posebno uzbudljiv dan imali su učenici 1.b razreda i njihova razrednica Arijana Mikšić koje su posjetili i njihov prvi dan škole medijski popratili novinari, fotoreporteri i kamermani lokalnih medija te im poželjeli uspješan prvi dan.

Sve učenike su u učionicama dočekali udžbenici i radni materijali, a prvašiće i prigodni pokloni.

Obilježavanju prvog dana škole uz ravnateljicu Snježanu Žunac prisustvovali su gradonačelnik Damir Mandić i pročelnica za društvene djelatnosti Draženka Sila Ljubenko.

Ravnateljica Snježana Žunac izvjestila je prisutne o građevinskim zahvatima koji su se odvijali za vrijeme ljetnih praznika. Postojeće igralište prenamijenjeno je u parkiralište čime je uvelike povećana sigurnost učenika u školskom okruženju. Uređen je sanitarni čvor u matičnoj školi, a u tijeku su radovi na izgradnji novog školskog igrališta. Veliki projekt koji je pred nama je dogradnja škole. Posjedujemo građevinsku dozvolu i čekamo suglasnost Ministarstva za početak radova čime bismo mogli uvesti jednosmjenski rad i cjelodnevnu nastavu.

Pročelnica Draženka Sila Ljubenko govorila je o investicijama koje je za škole i obrazovanje osigurao Grad Karlovac: povećanje skupina produženog boravka kojih sada ukupni djeluje 20,  besplatnu prehranu za više od 1000 učenika, pomoćnike u nastavi za djeci s teškoćama, nagrade učenicima i njihovim mentorima za uspjehe na državnim natjecanjima te sredstva za nabavku radnih bilježnica.

Uspješnu novu školsku godinu svima je poželio gradonačelnik Damir Mandić te zahvalio svim školskim djelatnicima na svemu što su u izazovnoj protekloj godini uspješno odradili. Pozvao je sve koji su dio obrazovnog procesa da zajedno učine sve što mogu da ovu godinu ne prekidamo i budemo odgovorni