TERENSKA NASTAVA TREĆIH RAZREDA PODRUČNIH ŠKOLA U KARLOVAC

Autor: Valentina Turkalj, 23. 5. 2018.

Dana 11.05.2018. učenici 3.r.područnih škola (Tušilović, Cerovac Vukmanićki i Ladvenjak) išli su na terensku nastavu u grad Karlovac.

Prvo su posjetili Gradsku knjižnicu Ivan Goran Kovačić gdje su uz vodstvo razgledali različite dijelove knjižnice i o svakom ponešto naučili. Obišli su: odjel za djecu i mlade, zavičajni odjel, studijski odjel, izložbeni salon, knjigovežnicu te odjel audiovizualne građe. Nakon ugodnog boravka u knjižnici učenici su prošetali do Gradskog muzeja Karlovac uz mali predah na dječjem igralištu. U muzeju su učenici upijali mnoštvo informacija, od pradavnih vremena na ovim prostorima pa sve do novije povijesti. Prošli su kroz sve odjele kružnim obilaskom i pažljivo slušali kustosa (prirodoslovne, arheološke, kulturno-povijesne i etnografske teme). Najviše interesa, naravno, pobudio je „kostolomac“, bicikl velociped. Po izlasku iz muzeja, nastavili smo s edukacijom. Za obilazak zvijezde imali smo novoga vodiča i djeca su čula mnoge zanimljivosti i interesantne priče koje su im privukle pažnju. Nakon vrlo ispunjenog dana, završili smo terensku nastavu veselom igrom uz Koranu gdje su se djeca zabavila na dječjem igralištu.

Ana Prepolec Padežanin