POSJET UČENIKA OŠ " Prof. BLAŽ MAĐER" IZ NOVIGRADA PODRAVSKOG NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Valentina Turkalj, 8. 5. 2018.

U četvrtak, 3. svibnja, našu školu posjetili su učenici nižih razreda OŠ „Prof. Blaž Mađer“ iz Novigrada Podravskog.

89 učenika, zajedno sa svojim učiteljicama i asistentima, dan je provelo na terenskoj nastavi. Na putu iz Ogulina, u poslijepodnevnim satima, zaustavili su se na našem Turnju. Razgledali su vanjski postav Muzeja Domovinskog rata, a o ratnim zbivanjima na Turnju govorio im je ratni brigadir u mirovini, g. Dubravko Halovanić.

S uzbuđenjem smo čekali da prijatelji iz Podravine posjete i našu školu. U školi smo organizirali sportske igre – nogomet i graničar, gdje su učenici obiju škola odmjerili snage, ali se i bolje upoznali i, što je najvažnije, družili kroz igru. Mi učiteljice, imale smo mnogo zajedničkih tema za razgovor tako da je vrijeme prebrzo prošlo. U večernjim satima oprostili smo se s našim Podravcima i zaželjeli im sretan put kući. Ovaj susret sve nas je razveselio tako da smo ga i sutradan prepričavali. Poziv u  našu lijepu Podravinu sa zadovoljstvom smo prihvatili!

Vesna Latković