TERENSKA NASTAVA MULJAVA

Autor: Valentina Turkalj, 13. 10. 2017.

U četvrtak, 11.10. 2017. , učenici 3.a i  područnih škola  Vukmanićki Cerovac, Ladvenjak I Tušilović uputili su se na terensku nastavu na Petrovu goru. Nestrpljivo su čekali polazak autobusa koji su ih dovezli do Lovačkog doma Muljava.

Uskoro je kolona učenika u pratnji učiteljica  krenula u šumu. Kretali su se poučnom stazom Rimski put kroz šumu bukve, hrasta kitnjaka I kestena.

Posebno uzbudljiv bio je prelazak preko potoka s drvenim I visećim mostom.

U šumi su učenici skupljali kestene, čudili se neobičnim vrstama gljiva te učili prepoznati vrste listopadnog drveća: bukvu, hrast, kesten i grab.

Zadovoljni i umorni vratili su se do Lovačkog doma Muljava gdje su ručali.   Za kraj pronašli su vremena i za igre uz potok  Male Radonje, na vrtuljku, penjalicama…

Vrijeme je brzo prošlo, u 14 sati učenici su krenuli autobusima prema Turnju.