TERENSKA NASTAVA UČENIKA OSMIH RAZREDA

Autor: Davorka Čačković, 5. 4. 2017.

3.travnja 2017. godine učenici 8. razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi u južnom dijelu naše županije.

Posjetili smo   GP Maljevac, gdje su nas policijski službenici upoznali sa zadaćama koje se obavljaju na jednom GP. Zahvaljujemo g. Dejanu Dudukoviću, pomoćniku načelnika PP, koji nam je bio cijelo vrijeme na raspolaganju.      Nakon obilaska GP Maljevac uputili smo se prema Cetingradu gdje su nas dočekali župnik Marijan Ožura, zamjenik načelnika općine Cetingrad g. Mića Bogović i g. Ivan Mateša tajnik udruge Cetin.

Navedena gospoda govorila su učenicima o stradanju stanovnika općine u Domovinskom ratu, njihovom progonstvu i povratku nakon Oluje. G.Ivan Mateša govorio je o pripremama za proslavu 500. godišnjice održavanja Hrvatskog državnog sabora u Cetinu 1527. godine i izboru Habsburgovaca za hrvatske vladare. Župnik cetingradski, velečasni Marijan Ožura, govorio je o rušenju crkve i njegovom trogodišnjem izbjeglištvu u V. Kladuši kao i spašavanju sakralnog blaga ratne 1991. godine.

Nakon kratke stanke nastavili smo put prema Slunju, Rakovici i Baraćevim špiljama. Uz obilazak špilje učenici su pod vodstvom učiteljice  Darinke Ivković Ciganović analizirali kemijski sastav vode na izvoru Baračevac.

U kasnim popodnevnim satima sretno smo se vratili kući uz kratkotrajno zadržavanje i razgled grada Slunja.

U pratnji učenika bili su ravnatelj škole, Milivoj Smoljak,prof. , učiteljica kemije Darinka Ivković Ciganović te razrednici osmih razreda Željka Petković , Dominik Pavičić i Ilija Perković.

Učitelj Ilija Perković

Cetingrad - crkva

Cetingrad - kod spomen obilježja hrvatskim braniteljima

Cetin