Turnir mladih prirodoslovaca

Autor: Davorka Čačković, 16. 1. 2017.

U subotu, 14. siječnja 2017. godine održan je Državni turnir mladih prirodoslovaca na Fakultetu elektrotehnike i računarstva u Zagrebu, u organizaciji Istraživačkog centra mladih. Svoje istraživačke radove poslao je ukupno 71 učenik, a za Državni turnir odabrano je 20 među kojima je i rad učenika 8.c razreda naše škole, Luke Mikšića. Učenik je istraživao problem  iz kemije “ Jabuke“ uz mentorstvo učiteljice Darinke Ivković-Ciganović.

Na Državnom turniru  Luka je peti od 11 učenika koji su ušli u drugi krug državnog natjecanja za odabir  ekipe  od 6 učenika koji će predstavljati  Hrvatsku  na Međunarodnom natjecanju u Kini u lipnju ove godine.  Za drugi krug natjecanja Luka mora riješiti još jedan od ponuđenih problema u vremenu od mjesec i pol dana.

Bravo Luka, čestitamo na uspjehu!