Terenska nastava GOO

Autor: Davorka Čačković, 17. 5. 2016.

Učenici osmih razreda OŠ Turanj posjetili su 14. svibnja Televiziju 4 rijeke i TREND Radio  . Spomenuti učenici, njih jedanaest, odabralo je u osmom razredu pohađati novi izborni predmet Građanski odgoj i obrazovanje koji se na našoj školi provodi kao eksperimentalni program.

Terenska nastava dio je društvene dimenzije GOO-a koja uključuje poznavanje medija i kritičko razumijevanje medijskih sadržaja.

TV4R ili Televizija 4 rijeke jedna je od novijih lokalnih televizija u Hrvatskoj. Nastala je 2005. g.,  a emitira svoj program kao lokalna televizija za područje grada  Karlovca, Zagreba, Samobora, Zaprešića, Velike Gorica, Ogulina.

TREND Radio  mladi je gradski radio s emitiranjem na širem gradskom području, uređivački i financijski neovisan, a programski orijentiran slušateljskoj populaciji od 20 do 50 godina koja sluša domaću i stranu urbanu pop glazbu i koja traži kvalitetu kako u glazbenim tako i u govornim sadržajima.

Željka Petković