OŠ TURANJ U LISINSKOM

Autor: Davorka Čačković, 25. 4. 2016.

Učenici osmih razreda  već tradicionalno  posjećuju  KD Vatroslava  Lisinskog  u  Zagrebu u  sklopu Tjedna  glazbe za  djecu i mladež. 13. travnja  2016. krenuli su u pratnji svojih  učiteljica  na dugo očekivano glazbeno putovanje.                                                                                                                                                                                                                                                                                   Koncert  Filmska  glazba (100 % HRVATSKO) bio  je  posvećen glazbenom stvaralaštvu u  hrvatskoj  filmskoj  umjetnosti,  glazbi  iz  animiranih  i  igranih  filmova  i  serija:  Surogat , Tko  pjeva, zlo  ne  misli, Glembajevi, U registraturi, Seljačka buna, Lea i Darija, Zagonetni  dječak, Duh u  močvari, Vlak  u  snijegu  ...

Izvrstan  program pod  ravnanjem  dirigenta  Dinka  Appelta  dočarao  je  snagu  i  važnost  filmske glazbe  kroz  najljepše teme i pjesme  iz poznatih  filmova. Emotivna  glazbena  nit ozarila je dječja lica prepuna  dojmova, a kišni dan dotaknula zrakom  sunca.

Višnja Mijanović