100. dan škole

Autor: Nataša Petković, 25. 2. 2016.

U utorak, 16.2.2016. u Pš Cerovac Vukmanićki učenici svih četiriju razreda zajedno sa svojim učiteljicama Sandrom Salinger i Ines Streljak te pripravnicom Ksenijom Žužinjak obilježili su 100. dan škole.

Nastava je bila održana prema rasporedu, ali je radni dan proletio brže nego i jedan drugi. Na satu hrvatskog jezika učenici su se okušali u traženju i zapisivanju 100 predmeta i stvari u razredu, pronalaženju i zapisivanju 100 imenica iz čitanke te u sastavljanju 100 riječi koje u sebi sadrže č, ć, ije i je.

Sat matematike protekao je u sastavljanju jednakosti kojima je rezultat 100, dok je sat prirode i društva prošao u lijepljenju 100 balončića od sapunice na površinu nacrtane kadice u kojoj se kupalo dijete te pronalaženju 100 gradova i naselja na karti Republike Hrvatske. Na satu likovne kulture učenici su slikali kako će izgledati za 100 godina, dok su na satu glazbene kulture naučili pjevati himnu projekta 100. dana škole. Sat tjelesno zdravstvene kulture prošao je u izvođenju 10 vježbi po 10 ponavljanja.

Učenici su cijeli dan proveli učeći kroz igru, hodajući, trčeći i pjevajući. Složno su zaključili kako se raduju sljedećem projektnom danu.