UREĐUJEMO OKOLIŠ NAŠE ŠKOLE - PŠ LADVENJAK

Autor: Nataša Petković, 1. 6. 2015.

13. svibnja 2015. godine učenici 1.,2.,3. i 4. razreda PŠ Ladvenjak i njihove učiteljice Ines Streljak i Matea Mihalić su zajedničkim snagama krenuli na posao oko uređenja okoliša škole.

Uz veliku pomoć roditelja i ravnatelja škole Milivoja Smoljaka, prikupljen je sav potreban materijal (stare automobilske gume, boja za gume, kistovi, cvijeće) i uz veliku volju učenika okoliš škole je vedriji i veseliji.

Uz malo truda, puno dobre volje i ljubavi prema onom što nastaje i još najviše veselja onome što nas tek čeka započelo je uređenje PŠ Ladvenjak. Sve je započelo bojanjem automobilskih guma. Dok su se gume sušile, pripremili smo zemlju ispred škole na koju ćemo posložiti obojane gume. Nakon odrađenog prvog dijela našeg uređenja, krenulo je slaganje guma u koju smo kasnije posadili i posijali cvijeće. Već oznojenih čela, nismo ni slutili koliko je taj posao zapravo težak, ali želja za ispunjenjem cilja bila je veća. Male ručice su marljivo radile kako bi učinili svoje carstvo što ljepšim i boravak u njemu što ugodnijim. Kako se posao primicao kraju, nama su dolazile nove ideje. Tako smo oslikali sam prilaz k školi i školski hodnik.

Veliko hvala ravnatelju škole Milivoju Smoljaku na financijskoj potpori i što je dopustio ovakve zahvate oko škole. Hvala svim roditeljima koji su nesebično pružili svoju pomoć za sve što je bilo potrebno. Hvala domaru Nikoli koji nam je vozio potreban materijali i našoj kuharici Blaženki na pripremljenim obrocima.

Najveće hvala učenicima naše škole, onima koji su pomogli, onima koji pomažu i onima koji će pomagati.