Terenska nastava trećih razreda u Ozalj

Autor: Diana Selman, 22. 5. 2015.

Učenici trećih razreda OŠ Turanj te 1.i 3. razreda PŠ Cerovac Vukmanićki završili su upoznavanje naše županije 21.5. posjetom Ozlju.

Svoj put su započeli u Ribniku gdje su vidjeli Stari grad Ribnik te Pčelarsku poučnu stazu , a pozdravili su u učenike PŠ Ribnik. Sljedeća stanica je bila Stari grad Ozalj gdje su uz vrlo zanimljivog vodiča saznali sve o povijest Ozlja i legende vezane uz taj kraj. Također su pogledali i postav Zavičajnog muzeja Ozalj. Kako pomoću Kupe nastaje električna energija učenici su saznali  u HE Ozalj, tzv. Munjari. Zadnja stanica našeg putovanja po županiji i ozaljskom kraju bila je Etno selo Trg gdje su učenici naučili kako se živjelo nekad. Izuzetno zanimljive članice KUD-a Ključ iz Trga dočekale su učenike odjevene u narodnu nošnju toga kraja te govorile tamošnjim dijalektom. Pokazale su kako se "pletenjem na lucnju" izrađuje  jalba ( ženska kapica ) . U vještini pletenja  okušali su se  i naši učenici .