MATKO I JAKOV NA DUGA RESA FESTU 2014.

Autor: Nataša Petković, 4. 6. 2014.

Pjesma  je  najljepša  igra  pod  suncem

Na  poziv   direkcije  festivala  Duga Resa Fest  odazvali  smo  se  otvorena  srca  i  vrlo  brzo  odabrali  svoje  predstavnike.   Svi  smo  odmah  znali  da  su  to  naši   Matko  i  Jakov.  Nismo    imali   dvojbi  ni  kod  odabira   skladbe  koju  smo  po  određenim  propozicijama  odabrali,   trudeći  se  da  zadovoljimo  zadane  kriterije. Kao  i  uvijek,  pazili  smo  na  sve. Na  zboru  smo odabrali  ime  za  naše  pjevače  i  nazvali  ih  DUET  SUNCE,  jer  je naša pjesma O, sole mio dobro poznata svima koji vole lijepu glazbu.  Zaredale  su  se    probe  i  vježbali  smo  kad  god  smo  stigli .  U početku  smo  vježbali  odvojeno  svatko  svoju  dionicu  da  bi  se  na kraju  stopili   u   jedan  raspjevani   dvoglasni   duet . Svi  su  nas   podržavali   i   iskreno   željeli    da   naši  pjevači  dostojno  predstave  svoju  školu . Prijavilo  se  14.  škola  Karlovačke  županije .

Na  generalnoj   probi   u  subotu,   31. svibnja,  naša  pjesma  ispunila  je  cijelu  dvoranu  i  izmamila  pljesak  svih prisutnih . Konačno   smo  dočekali  i  nedjelju kada   je uzbuđenje  dosegnulo  vrhunac . Još  jedna  generalna  proba  svih  sudionika , usklađivanje   i  ostale  bitne  pripreme  za  uspjeh  festivala  nizale su se  jedna  za  drugom  . Za  sve  nas   bilo je to  jedno  novo  i  neobično  iskustvo . Za  vrijeme  pauze  i  pripreme  za  live  program  svi  učesnici  programa   malo su se   osvježili  i  odmorili . Tada  su  stigli i  navijači  s  Turnja   sa  svojim  učiteljima. Naš  transparent u  duginim  bojama govorio  je  više  od  riječi.  Radost   mladosti ,  ohrabrenje  ,  podrška   i  zajednička  fotografija  za  sjećanje ....

Atmosfera u dvorani bila je uzavrela  od  samog  početka  pa  sve  do  kraja. Tražila  se  karta  više .  I  konačno  su  krenuli   prvi  taktovi  glazbe . Pjesme  su  se  nizale   jedna  za  drugom  i  izazivale  salve  oduševljenja. Naš  nastup   bio je  vrlo  uspješan. Uz   iskrenu  podršku  naših  Turanjaca    osvojili   smo   6.  mjesto  i  časno   predstavili  svoju  školu . Pjevali  smo  o  suncu  jer  znamo  da  je  pjesma  najljepša  igra  pod  suncem.

Autor : Višnja Mijanović