POSJET OSMAŠA KONCERTNOJ DVORANI VATROSLAVA LISINSKOG

Autor: Nataša Petković, 11. 4. 2014.

U sklopu Tjedna glazbe za mlade i u suradnji

s Hrvatskom glazbenom mladeži

10.04.2014. organiziran je

posjet učenika osmih razreda

Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog.

Po dolasku u Zagreb, nakon kraće šetnje i obilaska užeg dijela grada, krenuli smo u Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog.

Preuzeli smo svoje ulaznice, odložili garderobu i smjestili se u dvoranu.

Prije početka koncerta imali smo vremena za zajedničko slikanje i izložbu dječjih radova "Radost slikanja uz glazbu" koja je bila u postavu Koncertne dvorane. Koncert pod nazivom "Od Lisinskog do Olivera" bio je posvećem hrvatskim skladateljima i njihovom bogatom glazbenom opusu.

Uz Zagrebačku filharmoniju sudjelovao je muški zbor, vokalni i plesni solisti koji su svojim izbedbama oduševili učenike iz 32 škole diljem Hrvatske.

U čast 60. obljetnice Hrvatske glazbene mladeži i 45. obljetnice Međunarodnog kulturnog centra HGM u Grožnjanu, koncert je svojim prisutstvom uveličao i predsjednik RH gospodin Ivo Josipović čija je skladba "Samba brevis" izvedena pri kraju programa.

Autor: Višnja Mijanović