Fosili - čuvari vremena

Autor: Davorka Čačković, 2. 4. 2014.

U utorak 11.2. i petak 14.2. 2014. održane su edukativne radionice u sklopu nastave geografije, na temu istraživanja fosila za učenike petih razreda. Radionica je nosila naziv „Fosili - čuvari vremena“

Radionicu je održala Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Karlovačke županije „Natura viva“.

Na početku su učenici upoznati s načinom čuvanja okoliša, a posebno vodnog bogatstva. Nakon toga je slijedilo predavanje o istraživanjima fosila na području Hrvatske. Prikazani su neki lokaliteti na kojima su nađeni svjetski poznati fosili. U drugom dijelu radionice učenici su podijeljeni u dvije skupine. Jedna skupina je izrađivala modele fosila od gline, a druga je bila upoznata sa speleološkom opremom i čvorovima koji se koriste u speleologiji.