Komemoracija "Sjećanje na Turanj"

Autor: Davorka Čačković, 7. 10. 2013.

22. obljetnica i spomen na   4. listopada 1991.

Sjećanje na Turanj je spomen na  04. 10.1991. godine, dan kada je, prije dvadeset dvije godine, napadnut Turanj i  naš grad Karlovac. Spomen na dan kada je učenicima naše škole  naprasito prekinut redovni  školski sat, raspjevana dječja pjesma, razigrana dječja igra.

Sjećanje na Turanj  je spomen na mnoge naše očeve, braću, rođake i dobre susjede, hrvatske braniteljle koji su tada na Turnju, Slunjskim brdima i ostalim karlovačkim bojišnicama pokazali neprijatelju kako se čuva i brani svaka stopa ove naše hrvatske grude.

To je trenutak da svim hrvatskim braniteljima koji su tih dana, a i tijekom Domovinskog rata dali život za Turanj, grad Karlovac i domovinu Hrvatsku, izrazimo počast i zahvalnost paljenjem svijeće i minutom šutnje.