Stop Motion Scena 2023.

Autor: Nives Car, 20. 6. 2023.

I ove školske godine sudjelovali smo u natječaju Stop Motion Scena 2023. Osnovna škola Turanj sudjelovala je sa četiri filma. Projekcija filmova i proglašenje najboljih bilo je 14.6.2023. u Gradskoj knjižnici „Ivan Goran Kovačić“.
Učenici 8.r Lorena Latas, Lorena Matošević, Lorena Marić, Viktoria Kesić i Mihael Plavetić napravili su film Pitagora u podmorju, a učenici 5.r prijavili su se s filmom Albert Einstein. Film su napravili Niko Pregelj, Nika Tuškan, Filip Maraković, Eva Marjanović, Ivan Aščić i Luka Marić. Filmovi su nastali u sklopu dodatne nastave matematike.
Učenici 3.a i 3.b prijavili su na natječaj skupne filmove koji su nastali na radionici „Stop animacije“ koju je u OŠ Turanj organizirala udruga KA-MATRIX, a provela umjetnička organizacija Format-C.

Vlatka Fink Radaković