Lana Pavletić osvojila 1. mjesto u kategoriji poetskih radova!

Autor: Nives Car, 9. 6. 2023.

Na državnom literarnom natječaju koji je raspisala OŠ Draganić u sklopu projekta „Na mladima govor o(p)staje“, učenica 4. b razreda OŠ Turanj Lana Pavletić osvojila je 1. mjesto u kategoriji poetskih radova 1. – 4. razreda OŠ sa svojom pjesmom „Štrudljin moje bake“. Učenica Lana Pavletić i njezina mentorica učiteljica Dubravka Kralj bile su nazočne na manifestaciji koja je održana 1. lipnja u okviru Dana Draganića 2023. u KC Draganić . Na natječaj je pristiglo devedesetak radova, a članovi stručnog povjerenstva odabrali su najuspješnije radove. Nakon poučnih predavanja o zavičajnom govoru draganićkog kraja, svi nagrađeni učenici i njihovi mentori su dobili priznanja i prigodne poklone. Cilj ovog literarnog natječaja je potaknuti mlade iz svih krajeva Republike Hrvatske da osvijeste važnost zavičajnog govora kao jednog od identiteta prostora u kojem žive, a koji pod utjecajem globalizacije izumire. Pored očuvanja zavičajnoga govora želja je kroz pisanu riječ promovirati i vrlo bogatu i raznoliku folklornu baštinu, tradiciju i kulturu svih prostora Hrvatske. Namjera je također potaknuti učenike i njihove učitelje na istraživanje bogatstva našeg jezika, na stvaranje i literarno druženje.

učiteljica savjetnica Dubravka Kralj