UČENICI TREĆIH RAZREDA NA TERENSKOJ NASTAVI U KARLOVCU

Autor: Nives Car, 4. 4. 2023.

U ponedjeljak 3. travnja učenici trećih razreda OŠ Turanj u okviru terenske nastave
obilazili su svoj grad - Karlovac! Prvo su posjetili Gradsku knjižnicu Ivan Goran Kovačić. Uz vodstvo knjižničara Maria posjetili su Odjel audiovizualne građe i upoznali se s gramofonskom pločom i zvučnim knjigama. Nakon toga saznali su više o starim knjigama, kako se popravljaju, lijepe i restauriraju, u knjigovežnici. Obišli su i Zavičajni odjel te boravili u radnoj sobi Stjepana i Slavka Mihalića. Na informatičkom odjelu, u e-učionici, naučili su ponešto o 3D printerima, robotima i robotici te su pozvani na radionicu za vrijeme proljetnih praznika. Na kraju posjeta knjižnici najviše su se zadržali na Odjelu za djecu i mladež gdje im je knjižničar Mario čitao priču o uljuđenom vuku te im je objasnio važnost čitanja i govorenja, pazeći na vrednote jezika.
Nakon knjižnice učenici su se uputili u Policijsku postaju gdje su uz prometnog policajca obnovili svoje znanje o prometnoj kulturi i ponašanju u prometu, a zatim pogledali policijske motocikle i opremu. Obilazak Karlovca završili smo odlaskom na izložbe mlade autorice Ive Zagode u galeriji ZILIK, gdje su naučili nešto o modernoj i konceptualnoj umjetnosti.

Učenici i učiteljice se zahvaljuju roditeljima koji su organizirali prijevoz. Hvala.

Učiteljice Ljiljana Mikšić i Diana Selman