LJUBAV I MAŠKARE U CEROVCU

Autor: Nives Car, 28. 2. 2023.

Veljača nam je uvijek u znaku ljubavi i maškara, pa tako i ova 2023. godine.
U hodniku škole postavili smo udobni kutak posvećen ljubavi u kojem se svatko mogao odmoriti, zagrliti ili poslikati. U blizini je svakako bio i sandučić za pisamca  kojima su se svi radovali kada je svečano otvoren i ustanovljeno da pisamaca ima zaista puno!
U maškare smo već tradicionalno išli po mjestu, bučili, svirali, pjevali, zavijali, tjerali zimu i dozivali proljeće! Prošli smo velik dio mjesta i maškarani običaj produžili na dva dana kako bismo obišli što veći broj kuća i domova naših učenika. Hodali smo kroz ulice, prečice i ceste u radovima, a bilo je vrlo veselo! Lijepo vrijeme nam je također pričinjavalo veliko zadovoljstvo. Putem smo bili lijepo dočekani i počašćeni. Zahvaljujemo mještanima na susretljivosti i obećajemo da ćemo ih uveseljavati i iduće godine! U školi smo priredili izbor najboljih maski dječaka i djevojčica, gdje je „stručni žiri“ procjenjivao kako masku tako i uživljenost kandidata u ulogu! Nakon defilea svake maske, pljeska, ovacija i smijeha, izabrano je šest najboljih. Za kraj su se svi zajeno pod maskama družili uz slatkiše i grickalice.

Volimo maškare!

Učiteljica: Ana Prepolec Padežanin