SVETA POTVRDA

Autor: Valentina Turkalj, 23. 5. 2018.

U nedjelju 20. svibnja 2018. u župi Kamensko,  Blažene Djevice Marije Snježne, 17 krizmanika iz OŠ Turanj primilo je sakrament sv.Potvrde. Sakrament je podijelio preč. mr. Marko Kovač. U ime svih nastavnika naše škole uz naše osmaše na ovaj veliki i važan dan bile su ravnateljica prof. Snježana Žunac i vjeroučiteljica Ines Štefančić. Osim u župi Kamensko, nekoliko naših učenika krizmanici su u župama u Vojniću, Ladvenjaku i Švarči.

Kršćani se sakramentom potvrde suobličuju Kristu, primaju Duha Svetoga u svoj život, Njegovih sedam darova kako bi svoju vjeru mogli radosno svjedočiti svijetu. Preč.Kovač je u svojoj homiliji posebno naglasio „Bog je Ljubav“. Upravo je ljubav najvažnija krepost u životu svakog kršćanina, ljubav prema Bogu i bližnjima. Čovjek nije pozvan da sam živi s Kristom, već život koji je primio od Krista treba širiti oko sebe. Ovaj sakramenat upotpunjuje zbilju krštenja, krizmanici su rekli svoje DA Bogu, prihvatili su svoje poslanje.

I mi im čestitamo i želimo obilje Božjeg blagoslova, nade, ustrajnosti, te da uvijek budu spremni otvoriti svoje srce Duhu Svetomu!