TERENSKA NASTAVA LIVADA I ŠUMA – PŠ CEROVAC VUKMANIĆKI

Autor: Valentina Turkalj, 23. 5. 2018.

Učenici 4.r.PŠ Cerovac Vukmanićki realizirali su tijekom travnja jednu terensku nastavu vezanu uz livadu, a zatim i uz šumu. Na livadi uz školu promatrali smo aktivnost pčela i još nekih kukaca te potražili različite biljke i sakupili ogledne primjerke koje smo proučavali i imenovali u učionici na otvorenom te općenito razgovarali o livadnom bilju i životinjama. Zatim su učenici rješavali nastavni listić, a donesene biljke pripremili smo za razredni herbarij. U posjetu rubnom dijelu šume promatrali smo nekoliko vrsta drveća, a putem do šume prepoznali smo i neke grmolike biljke. Učenici su proučavali i opipavali koru te oblik i teksturu lišća različitih biljnih vrsta te ih naučili raspoznavati. Rješavao se i nastavni listić na temu te smo ponijeli ogledne primjerke lišća za razredni herbarij.

Ana Prepolec Padežanin