NAGRADA SFERA ZA PŠ CEROVAC VUKMANIĆKI

Autor: Valentina Turkalj, 23. 5. 2018.

Na likovno-literarnom natječaju Društva za znanstvenu fantastiku SFera iz Zagreba, Ana Čop, učenica 3.r. PŠ Cerovac Vukmanićki pod vodstvom mentora Ane Prepolec Padežanin, osvojila je 2.mjesto za literarni rad u kategoriji učenika I.-IV. razreda pod zadanim naslovom Pahuljice od duge.

Društvo SFera nagrađuje dječje likovne i literarne uratke nagradom SFerica na svečanoj dodjeli nagrada u sklopu Svečane skupštine Društva za znanstvenu fanstastiku SFera, koja je tradicionalno središnji događaj znanstveno-fantastične konvencije SFeraKon (ovogodišnji jubilarni 40.SFeraKon) na Fakultetu elektrotenike i računarstva, nakon čega slijedi i uručenje nagrada SFera za odrasle. Ujedno su najbolji likovni radovi izloženi na SFeraKonu, a najbolji literarni radovi objavljeni u posebnom izdanju SFerinog glasila Parsek.

Na svečanoj dodjeli sudjelovali smo 12.05.2018. Uz priznanje učenica je dobila i vrijedne knjige i druge poklone kao nagradu. Prije same dodjele sudjelovala je u aktivnostima krativne radionice u sklopu programa SFeraKona te razgledavala mnogobrojne sadržaje konvencije (knjige, stripovi, igre, suveniri, nakit, cosplay, igračke, uporabni predmeti...)

Ana Prepolec Padežanin