LAVANDA – SADNJA NA PŠ CEROVAC VUKMANIĆKI

Autor: Valentina Turkalj, 23. 5. 2018.

U sklopu projekta Lavanda koji se provodi u cjelokupnom djelovanju OŠ Turanj i područnih škola, PŠ Cerovac Vukmanićki odlučila se na sadnju oglednog nasada lavande kako bi učenici imali zorni primjer onoga čime ćemo se u narednim godinama baviti u sklopu spomenutoga projekta.

Nakon planiranja smještaja i konačnog odabira položaja posjetio nas je gospodin Robert Poturica, dugogodišnji OPG-uzgajivač eko lavande s Turnja. Donirao nam je sadnice lavande iz vlastitog uzgoja te savjetovao po pitanju sadnje i održavanja nasada. Dana 07.svibnja 2018., uz nesebičnu pomoć školskih susjeda, tete Ljubice i njezinog supruga, izorala se zemlja za sadnice. U pomoć je priskočio i gospodin Vinko koji je tlo prefrezao. Zahvaljujemo svima na pomoći i savjetu! Zatim smo poravnali gredicu i posadili mlade lavande. Nadamo se njihovom lijepom napredovanju i veselimo novom i oplemenjenom izgledu okoliša škole u bližoj budućnosti!

Ana Prepolec Padežanin