DRŽAVNA NAGRADA DUZS-A ZA PŠ CEROVAC VUKAMANIĆKI

Autor: Valentina Turkalj, 23. 5. 2018.

Lorena Matošević, učenica 3.r. PŠ Cerovac Vukmanićki, osvojila je u kategoriji likovnih radova učenika I. - IV. razreda 3. mjesto na državnoj razini natjecanja Državnog ureda za zaštitu i spašavanje na temu katastrofa i snaga sustava civilne zaštite, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Ukupno je na natječaj, kroz sve kategorije pristiglo oko 5 000 dječjih uradaka...

Učenica je 04. svibnja 2018. nazočila svečanom uručenju nagrada u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski u pratnji ravnateljice OŠ Turanj, Snježane Žunac, mentorice Ane Prepolec Padežanin i pročelnika Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Karlovac, gospodina Martina Barića. Na svečanoj dodjeli nagrade su djeci uručivali: Dragan Lozančić, ravnatelj Državne uprave za zaštitu i spašavanje, Damir Trut, pomoćnih ministra unutarnjih poslova i Jadranka Žarković Pečenković, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje. U svečanosti su sudjelovali i izaslanik predsjednice Republike Hrvatske Vlado Galić te izaslanik ministra obrane RH brigadir Robert Suntešić. Program je vodila voditeljica Renata Končić (Minea), a za djecu su nastupili mlada pjevačica Mia Dimšić i plesna skupina Atomi. Učenica je uz priznanje dobila i vrijedne nagrade, a kasnije smo razgledali izložbu likovnih radova uz ugodno zajedničko druženje.

Ana Prepolec Padežanin