UČENICI OŠ TURANJ ZASADILI LAVANDU

Autor: Valentina Turkalj, 18. 5. 2018.

Tijekom proteklih mjeseci učenici su na nastavi i izvannastavnim aktivnostima učili o lavandi, izrađivali plakate, prezentacije i sudjelovali na različitim radionicama na temu lavande. Za to vrijeme zemljište se pripremalo za sadnju koju su učenici, ali i učitelji, s nestrpljenjem čekali.

Predradnje o uvjetima sadnje obavila je učiteljica kemije Darinka Ivković Ciganović. Učiteljica matematike, Vlatka Fink Radaković, s učenicima na dodatnoj nastavi, izradila je plan sadnje.

U petak, 11. svibnja, pod budnim okom g. Roberta Poturice iz OPG-a Poturica, učenici 4.a i b,  te 7. a i b razreda, uz pomoć svojih učiteljica Ljiljane Mikšić, Vesne Latković i Vlatke Fink Radaković krenuli su u sadnju. Zemljište su mjerili P. Beljan, M. Kajgo i M. Magdić iz 7.a, te L. Leko i I. Klarić iz 7.b razreda.

Posađeno je 175 sadnica lavande! Sada nam preostaje svakodnevna briga o biljkama kako bi uspješno rasle.

Veliko hvala g. Robertu Poturici koji je donirao sadnice lavande, pomogao u pripremi zemljišta te nas vodio kroz postupak sadnje. Bez njega ovaj projekt ne bismo mogli realizirati.

Hvala učiteljici matematike Vlatki Fink Radaković koja je pazila da svaka biljka bude zasađena prema planu te zajedno sa svojim učenicima sudjelovala u sadnji. Bez njezine pomoći sigurno ne bismo bili toliko brzi i efikasni.

Hvala našoj ravnateljici, gđi Snježani Žunac koja nam je pružila podršku i na terenu.

Hvala pedagoginji,  gđi Davorki Čačković, tehničkom osoblju i svima koji su nam bili na usluzi i nudili pomoć.

Ostale fotografija možete pogledati u foto galeriji.

Učiteljica: Vesna Latković