PREDMETNE UČITELJICE U RAZREDNOJ NASTAVI - Pokusi za četvrtaše

Autor: Valentina Turkalj, 20. 4. 2018.

Profesorice kemije i biologije, Darinka Ivković Ciganović i Iva Ferenac održale su nastavu prirode i društva za četvrtaše u trajanju tri školska sata. Cilj nastave bio je pokusima dokazati i argumentirati sastav i svojstva zraka, tla, vode i ostalih životnih uvjeta. Učenici su rezultatima pokusa dobili odgovore na brojna pitanja, kao npr. Zauzima li zrak prostor, ima li masu (težinu)? Što udišemo, a što izdišemo? Ima li u zraku vodene pare? Što se sve otapa u vodi? itd. Učenici su vrlo zainteresirano slušali upute i aktivno sudjelovali u provođenju pokusa. Izrazili su oduševljenje ovakvim načinom rada te s nestrpljenjem iščekuju nove predmete u petom razredu. Zahvaljujem  učiteljicama Darinki i Ivi što su  izdvojile vrijeme za nas, te svojim angažmananom i stručnošću podarile djeci nova znanja.

Učiteljica: Vesna Latković