Dan ružičastih majica u OŠ Turanj

Autor: Davorka Čačković, 28. 2. 2018.

Učenici i djelatnici OŠ Turanj   danas su se priključili obilježavanju  Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja, poznatijeg kao Dan ružičastih majica.

Na satovima razrednika održavale su se radionice, izrađivali plakati, pričalo i razgovaralo o vršnjačkom nasilju. Cilj radionica bio je podizanje svijesti o problemu vršnjačkog nasilja među djecom i mladima i razvijati empatiju i osjetljivost djece za posljedice neprihvatljivih oblika ponašanja.

U znak podrške Danu ružičastih majica učenici su u školu došli odjeveni u ružičaste majice, a u tome su im se pridružili i djelatnici škole.