KEMIJSKA RADIONICA S UČENICIMA RAZREDNE NASTAVE

Autor: Valentina Turkalj, 29. 11. 2017.

I ove školske  godine , učiteljica kemije Darinka Ivković-Ciganović  održala je u 3. razredu radionicu  Boje povrća i voća u tekućinama različitih ''okusa'' sa  njihovom učiteljicom Dubravkom Kralj.

Učenici su miješali sokove intenzivno obojenog voća i povrća( crvenog kupusa, ljubičastog luka, cikle i kupina) sa tekućinama različitih iskustveno poznatih okusa  i   postepeno upoznavali  svijet kemije i istraživanja. Opažali su promjene boja koje su bilježili u  priloženu tablicu nakon čega su uočili da različiti okusi različito mijenjaju boju povrća i voća. Iz rezultata promjene boja otkrili su nepoznati okus.

Učenici su marljivo radili  u grupi prema uputama. Bili su oduševljeni promjenom boja i mogućnostima koje pruža izvođenje pokusa.