Hrvatski tim mladih prirodoslovaca osvojio broncu

Autor: Davorka Čačković, 12. 7. 2017.

Hrvatski tim mladih prirodoslovaca  na Međunarodnom turniru mladih prirodoslovaca IYNT 2017. u kineskom gradu Nanjingu, osvojio je  brončanu medalju.  U sastavu brončanog tima bio je i LUKA MIKŠIĆ, učenik 8.c razreda naše škole.

Na Međunarodnom turniru IYNT 2017. natjecalo se 18 ekipa – iz Bjelorusije, Bugarske, Kine (šest timova), Hrvatske, Gruzije, Indonezije, Irana, Kazahstana, Novog Zelanda, Rusije (tri tima) i Švicarske.

Znanstvene borbe ocjenjivao je sudački tim sastavljen od nezavisnih međunarodnih sudaca i sudaca iz redova voditelja timova. Danko Marušić je bio jedan od predsjedatelja sudaca iz ove druge skupine.

Ekipa hrvatskih učenika  odabrana je na temelju uspjeha na Državnom turniru mladih prirodoslovaca, koji je održan 14. siječnja 2017. na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu u organizaciji Istraživačkog centra mladih.