4.b U ŠUMARSKOJ ŠKOLI

Autor: Davorka Čačković, 1. 6. 2017.

U petak, 12. svibnja učenici 4.b razreda posjetili su Šumarsku i drvodjeljsku školu u Karlovcu povodom Tjedna botaničkih vrtova i arboretuma. Učenici su sudjelovali u dvjema radionicama: Mreža u staništu  i Upoznajmo meteorološki krug. Kroz vrlo zanimljivu igru učenici su prepoznavali biljke i životinje Arboretuma ove škole. Upoznali su i mjerne instrumente školske meteorološke kućice koji služe za meteorološka promatranja radi proučavanja vremena. Na kraju su mirisali te  na vlastitoj koži isprobavali različite kreme i pripravke spravljene od ljekovitih biljaka. Bilo je vrlo poučno.