Sara Dujić osvojila je 3. nagradu na državnom natječaju

Autor: Davorka Čačković, 31. 5. 2017.

Uz mnogo školskih obaveza, satove klavira i glume, nije lako pronaći slobodno vrijeme za pisanje knjige, zar ne?

No, učenici 2. razreda Sari Dujić to je pošlo za rukom! Štoviše, Sara je višemjesečnim radom uspjela postići izvanredne rezultate. Na državnom natjecanju „Moja prva knjiga“, na koji se prijavilo 538 učenika iz cijele Lijepe Naše, marljiva učenica Sara osvojila je 3. nagradu.

Sara je sama napisala, ali i ilustrirala svoju slikovnicu te ju nazvala  „Moj prijatelj“.  Sari su veliku podršku prilikom pisanja pružili njezini prijatelji iz 2. i 3. razreda PŠ Cerovac Vukmanićki (OŠTuranj), njezini roditelji te njezina učiteljica i ujedno mentorica Ines Streljak.

Ovo je Sarino prvo književno djelo, ali budući da ima velik potencijal, sigurni smo da nije posljednje. Sara, samo hrabro!

Učiteljica Ines Streljak