Učenici prvog razreda na Karlovačkom vrtuljku

Autor: Diana Selman, 24. 5. 2017.

Osim radionica u našoj školi, učenici prvog razreda sudjelovali su na još dvije radionice Karlovačkog vrtuljka.

U srijedu ,17.5. bili su na radionici  ČVOROVI OD CIPELA DO STIJENA. Voditelji radionice bili su: Jasmina Štefan i Đurđa Starešinić iz OŠ Mahično te Damir Basara i Vitomir Murganić iz Osmice Karlovac. Radionica je održana u Gradskoj knjižnici Ivan Goran Kovačić.Učenici su kroz edukativnu priču ponovili  i naučili kako koristimo čvorove u vezanju vezica i kravata.
Prezentacijom spelologa Osmice upoznali su korištenje čvorova koje koriste planinari u penjanju na stijene. Vezali su čvorove  te kroz igru  u skupini koristili se usvojenim vještinama vezanja čvorova.

U petak,19.5.u prostorijama Gradskog kazališta Zorin dom sudjelovali su u glazbenoj radionici TIHO, GLASNO, BRZO, POLAKO koju je vodila Danijela Jakovljević. Kroz ples, pjevanje , slušanje skladbi i i sviranje ponovili su glazbene pojmove te razdragani završili nastavni tjedan.