OŠ Turanj nagrada ViK-a za najbolji plakat

Autor: Davorka Čačković, 28. 11. 2016.

27. rujna, u sklopu projekta EduKaViKa, učenici osmih razreda posjetili su  vodocrpilište Mekušje gdje su se pobliže upoznali s načinom funkcioniranja vodoopskrbe grada Karlovca i  uređaj za pročišćavanje otpadnih voda  gdje su se upoznali   s načinom rada jednog dijela ISPA projekta kao najvećeg komunalnog projekta u Karlovcu.

Nakon predavanja učenici su imali zadatak izraditi plakat na zadanu temu.  Za izradu plakata bilo je predviđeno 30 minuta, pa su učenici, kako bi ispunili zadatak u zadanom roku, morali raditi timski i brzo, istovremeno primjenjujući svoje znanje o zadanoj temi. Podijeljeni u dvije skupine, izradili su plakate na temu „ Uređaj za pročišćavanje otpadnih voda „

7. studenog dobili smo radosnu vijest da je plakat koji je izradila skupina učenika 8.b i 8.c razreda odabran kao najbolji i osvojio prvu nagradu - prijenosno računalo. Ideja cijelog projekta je humanitarno  djelovanje te dobra volja i timski  rad. Kako je želja tvrtke Vodovod i kanalizacija bila da računalo bude poklonjeno učeniku slabijeg imovinskog stanja, učenici su  za vlasnika računala odabrali   Ilijanu Topić, učenicu 8.b odjela  koja je predvodila svoj tim u izradi plakata. Čestitamo!