TERENSKA NASTAVA U VUKOVAR

Autor: Davorka Čačković, 27. 11. 2016.

16. i 17. 11. učenici osmih razreda naše škole boravili su u Vukovaru.  Posjet gradu heroju organiziran je u sklopu projekta "Posjet osmih razreda Vukovaru" u kojem sudjeluju učenici osmih razreda svih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Projekt se provodi u   organizaciji „Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar“.

Tijekom dvodnevne terenske nastave učenici su slušali predavanja o Domovinskom ratu   i o tromjesečnim borbama na vukovarskom području te obišli   mjesta sjećanja vezanih za Domovinski rat i obranu Vukovara. Posjetili su Vukovarsku bolnicu , Spomen dom Hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom  Ovčara te masovnu grobnicu streljanih   na Ovčari.

Pored memorijalnih lokaliteta učenici su obišli i Muzej vučedolske kulture i Muzej grada Vukovara koji se nalazi  u dvorcu Eltz.

Prije odlaska iz grada heroja učenicima je održana prezentacija na temu „Škola mira“ s ciljem da učenici iz Vukovara odu s razumijevanjem vrijednosti mira i tolerancije. Škola mira želi učenicima prenijeti pozitivno ozračje u kojemu će se oni razvijati kao odgovorni građani i građanke svjesni vrijednosti uvažavanja različitosti i njegovanja trajnog mira.