Književni susret

Autor: Nataša Petković, 14. 10. 2016.

7. listopada 2016., u tjednu „Sjećanje na Turanj“,

održan je  književni susret .

U organizaciji  naše školske knjižnice

gostovala je karlovačka spisateljica Bojana Meandžija ,

autorica  romana „ Trči , ne čekaj me.“

Naša gošća je na sebi svojstven način približila svoje djelo zainteresiranim učenicima šestih i osmih razreda.  S velikom pozornošću slušali su ulomke iz romana popraćene fotografijama i audio snimkama.

Zanimljiv, poticajan susret prepun emocija i sjećanja na  djetinjstvo prekinuto domovinskim  ratom.

Teško vrijeme  kroz oči  malene djevojčice i njezin pogled na svijet tijekom ratnih godina provedenih u skloništu , ali u okrilju ljubavi obitelji i prijatelja. U njezinom toplom  mikro svijetu  nema osude za sve izgubljene godine .

Neposrednim i iskrenim  pristupom skrenula je učenicima pozornost na važnost obitelji  i prijatelja s kojima mogu dijeliti radost, tugu, tajne, slaviti rođendane ... Na kraju susreta spisateljica, koja je drugi puta u našoj školi , poklonila je svoje knjige za našu školsku knjižnicu.

Zahvaljujemo od srca i radujemo se sljedećem druženju.

Višnja  Mijanović