NOĆ BIOLOGIJE

Autor: Davorka Čačković, 25. 4. 2016.

U petak, 15. travnja. 2016 .godine učenici 3.a i 3.b posjetili su Biološki odsjek Prirodoslovno -matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te sudjelovali u manifestaciji pod nazivom Noć biologije. Kroz jednostavne i zanimljive pokuse, kratke prezentacije, radionice i igre svaki je učenik doživio biologiju kao jedan od vrlo zanimljivih i korisnih aspekata  ljudske djelatnosti.

Otkrili smo velike tajne prirode…

Djelić atmosfere s Rooseveltovog trga

U sklopu  iste manifestacije Biološkog i Kemijskog odsjeka pod nazivom Noć biologije i Otvoreni dani kemije  sudjelovalo je i 26 učenika šestog, sedmog i osmog razreda. Na Kemijskom odsjeku obišli su interaktivne izloške i sudjelovali na zanimljivom predavanju popraćenom pokusima pod nazivom "HALOGENSKE HUNCUTARIJE"

Na Biološkom odsjeku poslušali su predavanje "Kako je Baltazar postao profesor?" i sudjelovali su na radionici "Forenzika".