GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA U PŠ CEROVAC VUKMANIĆKI

Autor: Davorka Čačković, 4. 12. 2015.

U četvrtak, 3.prosinca učenike PŠ Cerovac Vukmanićki posjetili su predstavnici HGSS stanice Karlovac i razveselili ih prigodnim poklonima.

Povod njihovog posjeta su dvije pjesmice  o Gorskoj službi spašavanja koje su pristigle na natječaj DUSUZ-a, a napisali ih učenici PŠ Cerovac Vukmanićki,   Josip Majdančić i Gabrijel Bubnjić .

Tijekom ugodnog druženja učenici su pogledali  kratki šaljivi igrani film na temu spašavanja djeda Božićnjaka u nevolji, razgledali   terensko vozilo i zapovjedno vozilo HGSS-a, njihovu opremu, a uz opće oduševljenje mališana na pjesmicama im se zahvalio i potražni pas Thor. Na kraju su dobili slatke nikolinjske darove.

HGSS stanica Karlovac već duže vrijeme, u sklopu projekta Državne uprave za zaštitu i spašavanje, sudjeluje u edukaciji učenika i  upoznaje ih s aktivnostima te načelima rada gorske službe,  načinima a na koji   HGSS spašava unesrečene u nepristupačnim područjima  te sa   opremom za spašavanje.