OSMAŠI PRISUSTVOVALI EDUKATIVNOM PREDAVANJU O ŠTEDNJI VODE

Autor: Davorka Čačković, 29. 5. 2015.

Učenici 8. razreda OŠ Turanj  posjetili su  12.5.2015. gradski pročistač otpadnih voda Karlovca na Mekušju u pratnji učiteljica  Darinke Ivković – Cignović , Ive Ferenac i Sandre Krivačić.

U organizaciji Gradskog vodovoda i kanalizacije, učenici su došli na Mekušje autobusom. Učenici su slušali predavanje g. Lovrića i g. Stepinac, a zatim su uz pratnju g. Stepinac obišli bazene pročistača u kojima se otpadne vode pročišćavaju mehanički, kemijski i biološki. Predavanje je bilo edukativno kako bi učenici i mlađi naraštaji naučili štedjeti vodu i naučili koje vrste otpada se ne smiju bacati u kanalizaciju. Nakon završetka, zasladili smo se grickalicama i napitcima.