TJEDAN GLAZBE ZA MLADE U KONCERTNOJ DVORANI VATROSLAVA LISINSKOG

Autor: Davorka Čačković, 16. 4. 2015.

10. travnja   2015. godine   Koncertna  dvorana  Vatroslava  Lisinskog   bila   je   prepuna   razdraganih   učenika    koji  su  u  Zagreb  stigli  iz  36  gradova  lijepe  naše .  Među  njima  je  bilo  i  55 naših  osmaša .

TJEDAN   GLAZBE   ZA  MLADE   organiziran  je  u  suradnji   s  Hrvatskom  glazbenom   mladeži, Zagrebačkom  filharmonijom  i Zagrebačkim  gradskim  kazalištem  Komedija .

Koncert  pod  nazivom   OD  OPERETE  DO  ROCK  OPERE  u  cijelosti  je  bio posvećen    hrvatskim    operetnim   ostvarenjima  , mjuziklima  i  rock  operi .  Voditelj  - narator bio  je   Dražen  Siriščević .

Nakon  uvodnog  pozdrava   i  radosnog  pljeskanja   tišinu  koja  je  netom zavladala   preplavili   su   čarobni   zvuci  uvertire  iz  operete  Đerdan   Jakova  Gotovca .

Na   oduševljenje   svih  prisutnih   nizale  su  se  arije, songovi  i  dueti     iz  biranih  djela  hrvatske  glazbene  baštine :  Barun  Trenk , Tko pjeva  zlo ne misli,  Gubec beg  , Dundo Maroje  ,  Splitski  akvarel ,  Mala  Floramye  ,  Jalta ,  Jalta ....

Glazbeni  doživljaj  je  uz  Zagrebačku  filharmoniju  i  eminentne  glazbene  soliste   pod  vodstvom  dirigenta   kvalitetno  prezentiran   i  prilagođen  mladima, a  djelovao  je  i vrlo  poticajno  jer   su  završnu  pjesmu   Neka  cijeli  ovaj  svijet   otpjevali  svi  zajedno   i  ispunjenih  srca  krenuli  u  proljetni  dan .

Autor  : Višnja Mijanović