TERENSKA NASTAVA - PŠ LADVENJAK

Autor: Nataša Petković, 5. 4. 2015.

U utorak 17. ožujka učenici PŠ Ladvenjak sa svojim učiteljicama Mateom Mihalić i Ines Streljak uputili su se na terensku nastavu u grad Karlovac, koja je bila ispunjena raznoraznim aktivnostima.

Učenici su posjetili Dom zdravlja Karlovac gdje su poslušali kratki govor ravnateljice, a nakon toga kroz razgovor utvrdili već naučena znanja iz prirode i društva. U sklopu Doma zdravlja, posjetili su još i Zavod za hitnu medicinsku pomoć gdje su mogli pogledati najmodernije vozilo Hitne pomoći u Republici Hrvatskoj te ljekarnu gdje su također dobili odgovore na sva postavljena pitanja. Najzaslužnija organizatorica ove priče bila gospođa Marica Plavetić. Veliko hvala našoj vrijednoj mami!

Prijateljstvo treba njegovati i održavati. Pravi dokaz je suradnja učiteljica Bogdanke Conjar, Bože Krznarić, Ines Streljak i Matee Mihalić. Posjet OŠ Grabrik rezultirao je kreativno provedenim vremenom  gdje su učenici PŠ Ladvenjak obišli svoje prijatelje iz 3.a i 3.b razreda koji su ih dočekali s priredbom, na koju su oni s velikom zahvalom uzvratili tematskim lutkarskim igrokazom Proljeće u srcu. Druženje se nastavilo u vedrom i veselom tonu uz pregršt noviteta.

Terenska nastava je završila obilaskom Karlovačke zvijezde uz stručno vodstvo gospođe Ivančice Šebalj. Učenici su sa zanimanjem obilazili svoj grad i upijali svaku novu informaciju.