Služba za zaštitu i spašavanje u OŠ Turanj

Autor: Davorka Čačković, 1. 4. 2015.

Dana 25. ožujka  2015., učenike  prvih i drugih razreda posjetili su djelatnici službi za spašavanje ( Vatrogasci, HGSS...) te su ih upoznali sa različitim opasnim situacijama koje se mogu dogoditi. Kroz predavanje učenici su naučili kako bi  trebali postupati u slučaju da  ih u stanu zatekne  požar, poplava i sl.

Nakon zanimljivog predavanja djelatnici su ih upoznali s vozilima i opremom koja im je potrebna kako bi mogli djelotvornije pomagati. Učenici su tijekom prezentacije upoznati i sa važnim brojevima koje je potrebno znati a pozivom na te brojeve nekome mogu spasiti život.

112 - Jedinstveni europski broj za hitne službe

Pozivom na broj 112 prijavite hitnu situaciju, nesreću ili prijetnju za ljudske živote, imovinu, okoliš i kulturna dobra.

Broj 112 možete nazvati u bilo koje doba dana i noći, neovisno gdje se nalazite u Hrvatskoj.Telefonski poziv je besplatan, a možete ga uputiti preko svih mobilnih i fiksnih mreža i sa  svih telefonskih aparata jednostavnim biranjem 112.