INTEGRIRANI DAN U PŠ LADVENJAK

Autor: Nataša Petković, 23. 1. 2015.

INTEGRIRANI „PIZZA DAN“ U PODRUČNOJ ŠKOLI LADVENJAK!

Na veliki interes učenika, 21. siječnja 2015. godine odlučili smo posvetiti njhovom omiljenom jelu – pizzi. Integrirani dan je proveden s učenicima 1., 2., 3. i 4. razreda PŠ Ladvenjak.

Dan smo započeli radionicom u kojoj su učenici na temelju vlastitog iskustva i uz pomoć svojih učiteljica i kuharice naučili napraviti tijesto za pizzu.

Nakon kratkih uputa i promatranja načina rada, učenici su podijeljeni u 2 skupine (1. i 3. razred, 2. i 4. razred) sa zadatkom da što prije i što bolje samostalno zamijese tijesto za pizzu koju će naknadno nadjenuti.

Svi učenici su aktivno sudjelovali u procesu izrade, a njihovo zadovoljstvo se najviše vidjelo kad su mogli probati ono što su sami pripremili.

Na satu hrvatskoga jezika čitali smo tekst o nastanku pizze koji nam je kasnije poslužio kao lingvodidaktički predložak za ponavljanje naučenih sadržaja iz jezika, dok smo matematičke zadatke rješavali slažući „matematičku pizzu“.

Cilj integriranog dana je bio osposobiti učenike za povezivanje sveukupnog znanja sa životnim iskustvom.

Učiteljica Matea Mihalić (1. i 3. razred)

Učiteljica Ines Streljak (2. i 4. razred)