Mjesec hrvatske knjige

Autor: Davorka Čačković, 13. 11. 2014.

Nizom  aktivnosti  u  organizaciji  naše  školske  knjižnice,

od  15. listopada do 15.  studenog

obilježen  je  Mjesec   hrvatske  knjige .

U  holu  škole  postavljen  je  tematski  pano   Hrvatska   pisana  kultura za sve učenike i nastavnike .

24. listopada  organizirano  je  primanje    prvašića  u  članstvo  školske  knjižnice .

Prvašići   su   naučili  puno  o  prostoru  knjižnice,  posudbi ,  čuvanju  i  vraćanju  posuđenih   knjiga .  Znatiželjni   pogledi  preplavili  su  knjižnicu .  Na  kraju  su  prepuni  dojmova  i  novih  informacija   odabrali  svoje  prve  slikovnice.                                                                                                                                                                       10.  studenog   u   prostorijama   škole  održan  je  književni    susret   za  učenike   razredne  nastave  i  njihove    učiteljice . Gost  susreta   bio  je   karlovački  književnik  Igor   Demeter , autor  poznatih  romana  ,  zbirki  priča  i  slikovnica . Radnje   svojih  romana  Tajna   starog   grada Dubovca  ,  Otmica  na   karlovačkoj  promenadi   i  Potjera  kroz  Karlovac   smješta  u  svoj  rodni  grad  Karlovac . Književnik  se  predstavio   učenicima  na  zabavan   ,  topao  i  duhovit  način .  Učenici  su  mu  postavili   mnoga  pitanja  vezana  za  njegov  život , stvaralaštvo   i  ljubav  prema  čitanju  , te  imali  priliku  uživati   u  vrlo zanimljivim   i  inspirativnim   odgovorima .

U  večernjim    satima   učenici  viših  razreda   u  suradnji  sa  svojim  učiteljicama  održali  su  Večer   ljubavne   poezije  .

Čitajući  svoje  najdraže  pjesme  pokazali   su  kako  u  opuštenom  druženju ,   kroz    ljubavnu   poeziju  i  ljubavne  pjesme   otvoriti   srce  ljubavi   kao vječnoj inspiraciji.

Autor :  Višnja   Mijanović