Daroviti.LAB - Mimikrija; radionica u suradnji s Aquatikom

Autor: Valentina Turkalj, 30. 4. 2024.

Mimikrija (grč. mimeomai – oponašam) je sposobnost nekih vrsta životinja i biljaka, da se izgledom prilagode okolini radi zaštite od prirodnih neprijatelja.  Neke je zbog njihove vrlo uspješne prilagodbe okolini u kojoj žive gotovo nemoguće primjetiti.
To, i mnogo više naučili su naši daroviti učenici na radionici pod nazivom 'Mimikrija' koja je u petak 19.4. održana u okviru dodatnih aktivnosti 'Daroviti.LAB' projekta. Voditeljica Nikolina iz karlovačkog slatkovodnog akvarija 'Aquatika' učenicima je prikazala zanimljivu prezentaciju, pokazala im mnoštvo uspješnih primjera mimikrije u prirodi, a učenici su likovnim radovima pokušali prikazati životinje koje koriste ovu sposobnost kako bi se uklopile u okoliš i tako izbjegle opasnosti.

Ljiljana Mikšić