Folklorna grupa Osnovne škole Turanj

Autor: Valentina Turkalj, 24. 4. 2024.

Ove školske godine, nakon dugo vremena, u našoj školi počela je s radom folklorna grupa učenika viših razreda. Za sada ih je sedmero, ali vjerujemo da će im se pridružiti još učenika. Stručni voditelj je Dražen Makarun, naš sumještanin i dobar poznavatelj folklorne baštine našeg kraja.

U ovom kratkom vremenu naučili su nekoliko pjesama i svladali korake poljke, svinga, šetanog kola, đikalice i drmeša.

Prvi nastup imali su na školskoj priredbi za Božić 21. prosinca 2023. , a drugi samo dva dana kasnije na manifestaciji " Advent na Turnju ". Vrlo uspješan nastup imali su u nedjelju, 21. travnja 2024. u GK Zorin dom na 48. Smotri dječjeg folklora Karlovačke županije. Za sve nastupe u narodne nošnje obukle su ih članice KUD-a " Turanj ", glazbena pratnja bili su svirači FA " Ivan Mažuranić ", a s njima je nastupala i jedna članica KUD-a " Turanj " . Ta nas suradnja posebno veseli.